Autorius: Douglas Kennedy
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

„The New York Times“ bestselerių autorius Douglas Kennedy romane „Akimirka“ pasakoja tragišką meilės istoriją, nutikusią Berlyne Šaltojo karo metu.

Tomas yra vidutinio amžiaus išsiskyręs rašytojas, kuris gyvena Meine ir itin saugo savo privatumą. Tomas bendrauja tik su dukra ir vis dar bando išsigydyti žaizdas po žlugusios ilgametės santuokos. Vieną žiemos rytą jo vienatvę sudrumsčia paštu atkeliavusi paslaptinga dėžutė su Berlyno pašto antspaudais.

Siuntėjo vardas išmuša Tomą iš vėžių. Jis priklauso moteriai, su kuria jis prieš dvidešimt šešis metus turėjo aistringą meilės romaną. Meilė gimė Berlyne, tuo metu padalintame į dvi dalis. Laikais, kai asmeninę ir politinę ištikimybę dažnai persekiojo ir išbandė niūrus Šaltojo karo šešėlis.

Iš pradžių Tomas jaučiasi nepasirengęs tam, ką gali rasti dėžutėje. Apie savo praeitį jis nepasakojo jokiam gyvam žmogui. Visgi vyras pasiryžta stoti į akistatą su praeitimi ir vėl išgyvena tuos mėnesius Berlyne, kai pirmą ir vienintelį kartą gyvenime susidūrė su visiška, nepaprasta tikrosios meilės jėga. Petra, moteris, kurią jis mylėjo, buvo ne tik pabėgėlė iš kitos valstybės, bet savyje talpino ir didžiulį liūdesį, kuris galiausiai perrašė mylimųjų likimus.

Šaltasis karas Berlyne sukuria unikalią aplinką Douglas Kennedy pasakojimui apie radijuje dirbusio rašytojo meilę ir išdavystę, draugystę ir patirtus pavojus. Vakarų Berlyne Tomas susitinka su savo sielos drauge Petra, vertėja, turinčia aplink širdį nepramušamą geležinę uždangą. Paslaptinga ir melancholiška Petra atrodo neprieinama, o Tomas įsitraukia į aistringą romaną ir taip pat įsipainioja į šnipinėjimo žaidimus, kuriuos žaidžia „Stasi“ ir CŽV.

„Akimirka“ – įtaigi meilės istorija bei pasakojimas apie paslaptis, šnipus bei Šaltojo karo intrigas.

Amerikiečių rašytojas Douglas Kennedy gimė 1955-tais metais, Niujorke. Debiutinę knygą autorius pristatė 1994-tais metais. Romanai susilaukė sėkmės ir yra verčiami į daugelį populiariausių kalbų. Visame pasaulyje parduotų knygų tiražas jau perkopė penkiolika milijonų. Prieš pradėdamas kurti romanus, Douglas Kennedy rašė pjeses, išleido kelionių knygą, taip pat bendradarbiavo su „The Sunday Times“, „The Sunday Telegraph“ bei kitais populiariais leidiniais.

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email