Autorius: Peter May
Kategorija: Grožinė literatūra,Naujos knygos
Vieta: Viešoji biblioteka

Prieš penkiolika metų parašytas autoriaus Peter May trileris „Visiškas užsidarymas“ pasakoja apie žmogžudystę ir jos tyrimą siaučiančio viruso fone. Įtemptą istoriją rašytojas kūrė įkvėptas paukščių gripo, kurio plitimą pavyko sustabdyti, tačiau šiandien įsijausti į knygos siužetą ypač lengva.

Paukščių gripo pandemija užrakino Londoną, kuris tapo ligos epicentru. Išvažiavimus saugo kareiviai. Parduotuvės nedirba arba atsidaro vos kelioms valandoms. Sustojo visuomeninis transportas, o ir su savu automobiliu judėjimas smarkiai apribotas. Gatvės tuščios, didėja ekonominė krizė, nusikalstamumas, miršta šalies ministras pirmininkas. Gripas plinta nevaldomai, o mirštamumas milžiniškas. Vaistų nėra, vakcinos nėra. Londone plinta visuotinė panika, o tuo tarpu visas pasaulis bando padėti susidoroti su krize.

Tokiame fone prasideda šių dienų aktualijas primenanti istorija. Skubiai statydami laikiną ligoninę darbininkai aptinka krepšį su vaiko kaulais. Aišku, kad jį kažkas paliko naktį, o detektyvas Džekas Maknilas, skaičiuojantis paskutines savo karjeros policijoje dienas, siunčiamas ištirti nusikaltimo. Nepaisant to, kad po miestą siaučia virusas, daugybė policininkų bei kriminalistų mirė arba serga, žmogžudystė turi būti išaiškinta. Ir greitai, nes skubiai statomos ligoninės pacientai negali laukti, kol bus ištyrinėta statybvietė.

Pagrindinio veikėjo Džeko Maknilo karjera žlugusi, santuoka baigta, o šeima paliesta klastingo viruso. Taip pat šiame tyrime nepadeda nei jo reputacija, nei šeimyninės problemos, nei specialistų trūkumas, nei žudikas, kuris stengiasi žūtbūt sutrukdyti tyrimą ir identifikuoti auką.

Trilerių žanro meistro Peter May knyga „Visiškas užsidarymas“ yra itin įtempta ir bauginanti. Viruso protrūkio, valdžios bejėgiškumo ir visuotinės baimės aprašymai primena jau pažįstamą covid-19 sukeltą situaciją. Istorija liudija naują realybę: nusikaltimai vyksta ir pandemijos fone, o juos reikia išnarplioti bet kokiomis aplinkybėmis. Tik kas suspės žudiką sustabdyti pirmas – Džekas Maknilas ar virusas?

Šaltinis: www.patogupirkti.lt

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email