2022 spalio 7 d.

Sakoma, kad viskas turi pradžią ir pabaigą. Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos projektas „Sidabrinis amžius“ artėja į pabaigą. Visus šiuos metus organizuotuose 5 modulių mokymuose buvo lavinami  senjorų anglų kalbos įgūdžiai, mokoma kurti gražią,  sveiką ir tvarią aplinką, stiprinti sveikatą ir  gerinti emocinę būseną, ugdomas senjorų informacinis raštingumas.  Per visą šį laikotarpį apmokyta daugiau nei 300 vyresnio amžiaus žmonių.

Aktyviausi  mokymų dalyviai  spalio 3 d. buvo pakviesti į  Vilkaviškio rajone įsikūrusią sodybą „Karaliaus krėslas“, į 3 dienų stovyklą „Mobilus senjoras“.  Stovyklautojams pasiūlyta įvairiapusė užsiėmimų programa, apimanti tiek fizinį, tiek emocinį, tiek kūrybinį žmogaus tobulėjimą.

Didžiuma žmonių sąmoningai suvokia fizinio aktyvumo reikšmę, tačiau tik maža dalis visuomenės ir ypač senjorų mankština kūną, atlieka kvėpavimo pratimus, praktikuoja bėgiojimą ar vaikščiojimą.  Todėl į  stovyklos programą buvo įtrauktos  fizinio  aktyvumo treniruotės.   Stovyklautojos mankštinosi su sveikatos specialiste Ramute Kunigiškiene,  o pilates treniruotę, lavinančią giliuosius kūno raumenis, gerinančią sąnarių veiklą ir judesių koordinaciją vedė trenerė Edita Venslovienė. Saulėtas rudeniškas oras, puiki sodybos „Karaliaus krėslas“ lauko aplinka kai kurias senjores  „užnorino“  pabėgioti, išsimaudyti vandens tvenkinyje, pažaisti lauko tenisą aikštyne, pamėtyti krepšinio kamuolį, išbandyti treniruoklius ar „surinkti“ 10 tūkst. žingsnių vaikščiojant po sodybos apylinkes.

Kuriantis žmogus gauna gerų emocijų, kurios gali įtakoti geresnę savijautą ir savivertę. Per kūrybos procesą siekta sužadinti senjorų pasitikėjimą savo jėgomis, motyvuoti  juos projekte įgytus įgūdžius panaudoti  kuriant ar gaminant rankdarbius.  Organizuoti kūrybiniai užsiėmimai su edukatorėmis Kristina Venslauskiene, Vilija Šuopiene ir Virginija Gelčyte, kuriuose senjorės su dideliu susikaupimu ir susidomėjimu kūrė sapnų gaudykles, dekoravo medinius knygų skirtukus, gamino odines apyrankes, vėrė papuošalus iš karoliukų, džiaugėsi ir demonstravo savo sukurtus darbus.

Ne vieną pradžiugino užsiėmimas, kuriame buvo giliau pažvelgta į savo ir šalia esančio žmogaus emocijas ir jausmus. Šį užsiėmimą moderavo  pedagoginės psichologijos specialistė Rasa Kazlauskienė. Stovyklos  dalyvės sustiprino  motyvaciją bei pasitikėjimą kuo aktyviau dalyvauti visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime,  pasikrovė entuziazmo ir energijos bei atrado naujų bičiulių ir draugų.

Vakaro programoje – šokių ir muzikos vakaras su retro šokių grupe ir dainų atlikėju Dovydu Stralkumi. Kolektyvo vadovė Magdalena Venskūnienė ir šokėjai vedė šokių pamoką, įtraukdami senjores į šokių sūkurį. 

Geriausias įvertinimas stovyklos organizatoriams – šypsenos dalyvių veiduose, šilti padėkos žodžiai už teigiamas emocijas, už naujas žinias ir pažintis, tikslingai parinktas veiklas, labai pozityvius ir kompetentingus lektorius. Ateities projektams – išsakytos stovyklautojų mintys ir pageidavimai.

Keletas stovyklos dalyvių minčių apie bibliotekos iniciatyvą:

Norisi pasakyti, kad „tikėjausi daug, bet gavau dar daugiau“,  „realybė viršijo visus lūkesčius, tik norėjosi dar nors vienos dienos“.  

Ar bibliotekos iniciatyvas rekomenduotų  draugams ir pažįstamiems? Taip:  „man labai norisi garsiai visiems šaukti „nesėdėkit vienumoj“; „neišdildomos patirtys, bendravimas, nuoširdumas. Naujos įdomios temos, naujų draugų ratas“;  „verta mokytis“ .

Projektas „Silver Age“ (liet. „Sidabrinis amžius“) įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos.

Už šios publikacijos turinį atsako tik Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ši publikacija atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email