Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2023 gegužės 25 d.

Gegužės 24 d. Liudvinave į susitikimą su Greta Kursevičiūtė-Jakaitė – psichologe, kognityvinės ir elgesio terapijos praktike, susirinko Liudvinavo bendruomenės žmonės, Viešosios bibliotekos padalinių darbuotojai. Paskaitos tema – visiems aktualus žmogaus psichologinis atsparumas.

Lektorė kalbėjo apie tai, kad žmogaus gyvenimas nestovi vietoje ir pokyčių gyvenime turi kiekvienas žmogus. Žmogaus gyvenimas – kaip širdies plakimas: su pakilimais ir nusileidimais. Kiekvienas gyvenime patiriame neigiamas ir teigiamas emocijas, kurios mums visos reikalingos. Sudėtingose gyvenimo situacijose, Covid-19 pandemijos, karo Ukrainoje laikotarpiu daug žmonių patiria potrauminio streso sindromą, nors to ir nepastebi ar nepripažįsta. Tačiau svarbu išlikti stabiliam ir tęsti kokybišką gyvenimą. Kokybiškas santykis su savimi, aplinkiniais, pasauliu ir yra psichologinis atsparumas.

Fizinė žmogaus sveikata turi tamprias sąsajas su žmogaus psichologija. Žmogaus kūnas nemeluoja,  todėl reikia jį stebėti ir reflektuoti. Labai svarbūs žmogaus gyvenime yra miegas, fizinis aktyvumas, mityba.

Daug dėmesio lektorė skyrė asmens sąmoningumui ir įgūdžių formavimui per praktiką. Svarbus yra noras keistis, nes tik pats žmogus gali pakeisti savo gyvenimą. Labiausiai reikia atsigręžti į save, išgirsti save ir gerbti mums duotą laiką, nes nežinime kiek jo gyvenime turime. Sutarkime su savimi, gyvenkime savo, o ne kitų gyvenimus …

Susitikimas su psichologe surengtas įgyvendinant Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą projektą „Gyventi sveikai – gyventi laimingai“.

Violeta Ruseckienė

Skyriaus vedėja

Nuotraukos Rimutės Spūdienės

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email