2023 lapkričio 23 d.

Kiekvienais metais rudens pabaigoje biblioteka kviečia į tradicinį festivalį „Reali virtualybė“, kupiną įvairių pramogų, staigmenų, prasmingo ir malonaus laiko visai šeimai. Tradicija tęsiasi norint stebinti, džiuginti, skatinti domėtis biblioteka ir jos veiklomis, plėsti kultūrinį pažinimą, populiarinti mokslą, žinias, be abejo skaitymą ir jo teikiamą naudą kiekvienam mūsų. Festivalio tikslas – įprasminti įvairių meno disciplinų, literatūrinio išprusimo, raštingumo prasmes šiuolaikiškos, iškalbingos, kūrybingos, imlios aplinkos pokyčiams asmenybės gyvenime.

Kviečiame dalyvauti:

Lapkričio 23 d. ketvirtadienį

17.00 val.

Dokumentinio filmo „Sugrįžę iš Niujorko“ pristatymas. Susitikimas-diskusija su kino režisiere Ramune Rakauskaite

Du menininkai, fotografas Arūnas Kulikauskas ir tapytojas Eugenijus Varkulevičius – Varkalis, kurių kūryba buvo varžoma sovietmečiu, iškeliauja į Niujorką. Ten sutinka savo guru Joną Meką, bohemą ir džiaugiasi kūrybos laisve. Po dvidešimt metų filmo herojai grįžta į Lietuvą. Megapolio trenksmą pakeičia ramūs gamtos garsai, lėtas ritmas ir atsivėrusi gyvenimo gelmė. Tačiau jų neapleidžia Mokytojo ir Niujorko dvasia.


Renginio svečias – filmo režisierė 𝐑𝐚𝐦𝐮𝐧ė 𝐑𝐚𝐤𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐢𝐭ė.
Renginį moderuos – žurnalistas 𝐀𝐥𝐠𝐢𝐬 𝐕𝐚š𝐤𝐞𝐯𝐢č𝐢𝐮𝐬.

filmas

Lapkričio 25 d. šeštadienį

11.00 val.

Kaligrafijos edukacinis užsiėmimas jaunimui ir suaugusiems

Registracija stabdoma. Visos vietos jau užimtos!!

Dirbtuvių metu kviesime susipažinti su vienu iš elegantiškiausių smailiosios plunksnos kaligrafijos stilių – Copperplate. Mokysitės taisyklingai rašyti, pradedant nuo pagrindinių rankos lavinimo pratimų, elementų, raidžių, ir galiausiai – žodžio.
Renginio metu sužinosite:⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪️ Kas yra kaligrafija? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪️ Susipažinsite su smailiosios plunksnos kaligrafija Copperplate ir jos pagrindais.⠀
▪️ Išmoksite naudotis kaligrafijos darbo priemonėmis.⠀⠀
▪️ Su edukatorės pagalba išmoksite gražiai kaligrafiškai užrašyti mielą palinkėjimą.⠀⠀⠀
▪️ Edukatorės autorinės programos metodinė medžiaga lieka jums, kad galėtumėte lavinti savo ranką toliau savarankiškai. ⠀⠀

kaligrafija

11.00–15.00 val.

Pramogos su virtualios realybės akiniais

Pramogos su virtualia realybe – tai ne tik žaidimas, pramoga, bet ir neįtikėtini potyriai! Skrydis virš gražiausių pasaulio kampelių, o gal net kosmoso erdvės, ramus pasivaikščiojimas ar greitas pasivažinėjimas keliais ir keleliais sukuria tikrovišką įspūdį ir suteikia malonias emocijas. Bibliotekos virtualios realybės akiniais mielai naudojasi ne tik vaikai, tačiau ir suaugusieji, senjorai, neįgalieji. Kviečiame ir Jus!

vr

12:00 val.

Bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ 40 metų paminėjimas

VšĮ „Klounų teatro studija“ spektaklis „Nojaus laivas“

Bibliotekos lėlių teatras „Trivainėlis“ jau 40 metų stebina savo spalvingais personažais, įdomiais spektakliais. Kartu prisiminkime teatro istoriją.

Šia proga kviečiame į VšĮ „Klounų teatro studija“ spektaklį.

Spektaklis „Nojaus laivas“ – tai  teatro kalba labai vaizdingai, įdomiai  papasakota  Šventame Rašte, Pradžios knygoje aprašytą  Didžiojo tvano ir Nojaus išsigelbėjimo istoriją.  Dievas dėl žmonių nedorumo planavo milžinišku potvyniu sunaikinti Žemę, tačiau  tarp visų žmonių atsirado vienas vyras Nojus, kuris rado malonę Dievo akyse.  Nojui  buvo duoti nurodymai suręsti didžiulį laivą į kurį turėjo tilpti ne tik Nojaus  žmona bei trys jo sūnūs su žmonomis, bet ir visų žemėje gyvenančių gyvūnų, paukščių ir roplių poros. Nojus –mūsų visų propropro… prosenelis, supermenas, didvyris išsigelbėjęs nuo tvano.

 Biblinė  pasaulio tvano  ir Nojaus išsigelbėjimo istorija atskleidžiama aktoriui vartant ir komentuojant nuostabiais raštais ir piešiniais išmargintos didelės bei paslaptingų kertelių turinčios knygos puslapius. Kartais iš jų išnyra vis nauji personažai: žmonės, gyvūnai, paukščiai, ropliai, laivo korpuso detalės, ar teksto nuotrupos. Piešiniuose ir tekstuose tarsi senoviniuose papirusuose ar olose išraižytose ornamentuose suskamba visiems gerai žinoma Šventojo Rašto istorija. Orginaliai, jautriai.

Skaityti daugiau: SPAUSTI ČIA

cgfhj

13:30 val.

Kūrybinės knygiukų dirbtuvės šeimoms Multicentre

Kūrybiškumą lavinantis užsiėmimas visai šeimai bibliotekos Multicentre. Registruotis iš anksto nereikia.

multicentro

15:00 val.

„Psilikono teatro“ spektaklis „Išplėšk sielą

Spektaklis įkvėptas Oskaro Vaildo pasakos „Žvejys ir jo siela“. Šioje pasakoje jaunas žvejys pamilsta undinę ir turi atsisakyti sielos, kad galėtų būti su savo mylimąja – mat jūros gyventojai sielos neturi. Oskaras Vaildas šiame kūrinyje žmogų išskaido dalimis – jo kūnas (širdis) ir siela (kvėpavimas) praradę vientisumą skausmingai ilgisi vienas kito.

Nauja „Psilikono teatro“ interpretacija panardina Viktorijos laikų pasaką į dabartį – pandemijos ir karinių konfliktų sukrėstą pasaulį, kuriame kvėpavimas – paprasčiausias įkvėpimas ir iškvėpimas, įgauna tikrą egzistencinę svarbą.

Idėją virtuoziškai įgarsina Jano Maksimovičiaus saksofonas – „kvėpuojanti muzika“, kurios garsai nulemti ne tik klausos ir instrumento, bet ir sudėtingos kvėpavimo technikos.

Jau dešimtmetį gyvuojantis spektaklis, apkeliavęs teatro festivalius Lietuvoje, Danijoje, Nyderlanduose, Švedijoje ir Lenkijoje, kviečia Marijampolės žiūrovams prisiminti frazę: „Kol kvėpuoju, tol vilties nenustoju“ („Dum spiro, spero“, Ovidius).

„Psilikono teatro“ aktoriai – miniatiūrinės silikono lėlės. Jos animuojamos unikaliu principu – spaudžiant lanksčius ir atsparius lėlių kūnelius tarp dviejų skaidrių stiklo plokštumų, šį procesą filmuojant ir projektuojant į didžiulę, spalvingą vaizdo projekciją. Šio vizualaus teatro įkūrėjai menininkai Auksė ir Darius Petruliai vaizdo projekciją pasitelkia kaip rentgeną: tyrinėja visuomenės skaudulius, apleistų vietovių ir žmonių atminties žemėlapius, aptinka dokumentines istorijas, transformuoja jas ir sugrąžina žiūrovams.

Dalyvauja atlikėja Auksė Petrulienė ir muzikos autorius/kompozitorius Jan Maksimovič.

Skaityti daugiau: SPAUSTI ČIA

isplesk siela

Dalyvaukite konkurse „SODAI“.

Visą gruodžio mėn. kviečiame fotografuoti(s) bibliotekos terasos instaliaciją metalo Sodą ir kelti į Facebook paskyrą žymint grotažymę #MetaloSodai.

Gruodžio 21 d. trys laimingieji laimės belaides ausines Soundpeats Air 3.

sodai

Gruodžio  5 d. antradienį

18.00 val.

Susitikimas-diskusija su žurnalistu, knygų autoriumi Dovydu Pancerovu.

Dovydas
RV
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email