Dalia Sudeikienė
Igliaukos biblioteka
2024 kovo 12 d.

Kovo 9 d.  Igliaukos bibliotekoje vyko Kristinos Gelčienės paveikslų rėmelių dekoravimo  parodos „Ak, tos Moterys“ atidarymas.

Nuo įspūdingų rankdarbių iki beprotiško važiavimo keturračiu, nuo keliavimo po kalnus iki fotografijų albumų – tokiomis ir dar kitokiomis veiklomis laisvą nuo darbo laiką užpildo gydytoja Kristina. Ji savyje puikiai derina dvi aistras – meną ir meilę gamtai. Savaitgalius ir vasarą daug laiko praleidžia Šakališkių kaime, kuriame meilę gamtai išreiškia tvarkydama seną (bet jau atgijusią) sodybą, sodindama įvairius augalus (veši kaip pasiutę). „Koks lietuvis be gėlės, sodelio…“, sako Kristina.

Eksponuojamus  darbus papildė autorės, autorės dukrų – Agnės ir Ditos, sesės Ritos, dukterėčios Brigitos deklamuojamos eilės ir debiutuojančios Viktorijos Vanagaitės gitaros akordai (mergina eilėraščių tekstams muziką sukūrė pati – šaunuolė!).

Parodos lankytojai dėkojo už pasibuvimą:  „ Ačiū už ypatingą laiką: priminėt, nustebinot, paskatinot, pamotyvavot… Kiekvienas išsinešė tai, kas palietė, suvirpino, sujaudino iki sielos gelmių. Ir išsinešė ilgam. O svarbiausia, kaip sakė parodos atidarymo dalyvė Augonita, – parodėte, kad kaimas labai gyvas ir, kad jame gyvenantys žmonės šilti ir dvasingi. Labai tinka George’as Moore’as žodžiai „Žmogus keliauja per pasaulį ieškodamas to, ko jam reikia, ir galiausiai jis grįžta namo – tam, kad tai, ko ieškojo, jis rastų ten.“

Linkėdama šviesaus, taikaus pavasario bibliotekininkė Dalia sakė „Žmogus neturėtų jaustis įpareigotas atitikti kieno nors lūkesčius ar standartus. Svarbu, kas esame ir kuo džiaugiamės, o ne kam patinkame. Nėra vieno gyvenimo recepto, kurio turi laikytis visi. Normalu neturėti vieno konkretaus pomėgio, bet užsiimti keliomis skirtingomis veiklomis, išlaisvinkite save, mėgaukitės kūryba (nesvarbu kokioje srityje) ir džiaukitės šia diena – kurkite, sodinkite, auginkite…“

Sėkmės visiems, laukiame kuriančių, skaitančių ir šiaip apsilankančių.

Dalia Sudeikienė

Igliaukos padalinio bibliotekininkė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email