Asta Urkienė
Gudelių biblioteka
2024 kovo 12 d.

Šeštadienį vykusį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtą minėjimą pradėjome poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Žmogaus gyvenimas vertingiausias tada, kai jis įprasminamas tautoje, kai jis susiejamas su jos darbais ir žygiais, su jos siekiais ir viltimis.“ 

Tradiciškai ši diena Gudeliuose paminima koncertu ir protmūšiu. Tad ir šįkart susirinkusieji galėjo mėgautis Gudelių kapelos atliekamomis dainomis ir pasitikrinti, pagilinti savo žinias apie Lietuvą protmūšyje „Seniai, toli – istorijoj – TĖVYNĖ“. Trys smagiai nusiteikę komandos: „Lietuvaitės“, „Pavasaris“ ir „Šeimynėlė“ turėjo atsakyti į 30 klausimų ir parodyti, ką žino apie Lietuvos bei Marijampolės, mininčios vardo susigrąžinimo 35-ąsias metines, istoriją. Kad komandos rungtyniautų sąžiningai, nesinaudodamos jokiomis technologijomis, prižiūrėjo kompetentinga komisija.

Protmūšis – intelektualus žaidimas, todėl daugelis žmonių galvoja: „O kas, jeigu nežinosiu atsakymų į tuos klausimus? O jeigu kiti mane pasmerks?“ Bet argi būtina viską išmanyti?  Tikrai ne, nes tai tik žaidimas, kurio metu tiesiog pasitikriname, pagiliname savo žinias. Žaidimas, kuriam vykstant komandos dvasia tampa stipri ir niekas net nepastebi, kad kažkas kažko nežino. Komandose užgimsta įdomios, o kartais juokingos diskusijos, siekiant sugalvoti teisingą atsakymą, o įtampą didina klausimams nustatytas laikas. Vieni klausimai buvo sunkesni, kiti lengvesni, bet, tradiciškai, nugalėjo draugystė ir visi buvo apdovanoti prizais.

Gudelių seniūnas Žydrūnas Krulikas pasidžiaugė, kad seniūnijos gyventojai susirenka paminėti valstybinių švenčių. Jis nuoširdžiai dėkojo bei įteikė padėkas prisidėjusiems prie šios šventės organizavimo.

Kai nurimsta minėjimų ir švenčių šurmulys, visi grįžtame prie kasdienos veiklų. Tad savo darbais puoškime Lietuvą. Ačiū visiems dalyvavusiems.

Asta Urkienė

Gudelių padalinio bibliotekininkė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email