Informacijos išteklių ir vadybos skyrius
2024 gegužės 17 d.

Gegužės 15 d. Viešojoje bibliotekoje vyko pokalbis-diskusija „Marijampolės mobilioji biblioteka: rezultatai, veiklos ir lūkesčiai“, kuriame dalyvavo Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Marijampolės sav. tarybos nario, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė Lina Mineikienė, Marijampolės savivaldybės bendruomenių pirmininkai ir bibliotekininkai.

Direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jūratė Dudkienė pristatė Mobiliosios bibliotekos veiklos istoriją ir koncepciją, papasakojo apie šios paslaugos teikimą Lietuvoje ir Petro Kriaučiūno  viešojoje bibliotekoje.

Dalį savo darbo laiko Mobiliajai bibliotekai skiriantys informacinių išteklių ir vadybos skyriaus bibliotekininkai Daumantas Šimanauskas ir Virginija Bielskuvienė pristatė pirmuosius Mobiliosios bibliotekos veiklos rezultatus, maršrutus, teikiamas paslaugas  ir leidinių fondą, organizuotus ir planuojamus  surengti renginius bei informacijos sklaidą. Mobiliosios bibliotekos paslaugomis naudojasi 152 skaitytojai, kurie apsilankė 828 kartus ir perskaitė 1855 leidinius. Pasidžiaugėme aktyviausiomis Mokolų ir Balsupių kryptimis, kuriose lankosi per 40 skaitytojų. Mobilioji biblioteka sėkmingai įsilieja į bendruomenių kultūrinį gyvenimą, nuo veiklos pradžios jau surengta 11 renginių.

Mobiliosios bibliotekos darbuotoja Vaida Grigutienė pasidalino darbo pradžioje iškilusiais iššūkiais ir pasidžiaugė, kad pirmieji darbai pavyko sėkmingai, bendruomenių pirmininkams padėkojo už šiltą priėmimą.

Pasibaigus pranešimui vyko diskusija apie Mobiliosios bibliotekos svarbą Marijampolės savivaldybės gyventojams, dalintasi įspūdžiais ir pirmosiomis paslaugų teikimo patirtimis. Susitikimas buvo produktyvus – ne tik dalinomės idėjomis, bet ir svarstėme, kaip dar efektyviau veikti, siekiant plėsti skaitymo ir kultūros prieinamumą kaimiškose vietovėse.

Susitikime dalyvavę Vicemeras Artūras Visockis ir tarybos narys Alvydas Zdanys pasidalino savo įžvalgomis ir pareiškė paramą mūsų pastangoms plėtoti Mobiliosios bibliotekos paslaugas.

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email