Irma Leonavičienė
Daukšių biblioteka
2024 birželio 14 d.

Birželio 12  dieną daukšiečiai lankėsi Marijampolėje esančiuose Bulotų namuose, kurie spinduliuoja buvusia šeimininkų meile, kultūrinio gyvenimo turtingumu bei pasiturinčių miestiečių prabanga.

Arbatėlė Bulotų namuose su tarpukario užkandėlėm, pašnekesiais ir istorijomis, kurias pasakojo muziejininkė – edukatorė Laura Čiuteikienė, prabėgo akimirksniu.

Įdomiai edukatorė Laura pasakojo  apie Andriaus ir Aleksandros Bulotų šeimos gyvenimo istoriją. Sužinojome kaip Bulotai iš Lietuvos vyko į Ameriką, su kokiais sunkumais susidūrė, kaip gyveno svečioje šalyje. Apžiūrėjome tarpukario laikotarpio daiktus, eksponatus, fotografijas, dokumentus.

Edukacinės programos „Arbatėlė Bulotų namuose“ metu sužinojome apie tarpukario inteligentų gyvenimo būdą, stalo etiketo ir serviruotės subtilybes, sužinojome apie Bulotų šeimos gyvenimą su tarpukario miestietiškai kultūrai būdingomis pramogomis: labdaringais vakarais, pobūviais ir „faifokliokais“ (penktos valandos arbatėlėmis). Praeitį menančius skonius pajautėme ragaudami arbatėlių,  stalo užkandžių  ir saldumynų, kuriuos darbuotojai atkūrė iš to laikotarpio kulinarinių knygų.

Daukšių padalinio bibliotekininkė

Irma Leonavičienė

Nuotraukų galerija:
Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email