Jūratė Pajaujienė
Vedėja
2024 birželio 28 d.

Karštą ir saulėtą birželio ketvirtadienį bibliotekos terasos pavėsyje susirinkome kartu su lankytojais sutikti svečius – ELVIS autobusiuką! Tai Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (anksčiau žinomos kaip Lietuvos aklųjų biblioteka) specialisčių Gintarės ir Ligitos komanda, kuri pristatė nemokamą paslaugą visiems – galimybę klausyti garsines knygas bibliotekos išduodamo aparato pagalba.

kj;

Šia galimybe pasinaudoti gali ne tik turintys regėjimo negalią, bet ir tie, kuriems sunku skaityti tekstą dėl akių ligų, silpstančio regėjimo ir kt., kuriems sunku išlaikyti knygą, o galbūt pats sėdėjimas ir knygos laikymas sukelia diskomfortą dėl stuburo, sąnarių būklės ir skaitymas nebeteikia džiaugsmo. Tokiu atveju tereikia kreiptis į savo gydytoją ir pasiimti pažymą (standartinę 027/a formą) ar kitą., arba pateikti išrašą dėl sveikatos būklės, kuri apsunkina įprastą skaitymą iš portalo esveikata.lt

jkv

Turint aukščiau minėtą dokumentą, Marijampolės viešosios bibliotekos darbuotojai pagelbės ir užregistruos Jus elektroninių garsinių leidinių sistemoje ELVIS (adresu https://elvislab.lt/), parodys kaip naudotis šia sistema, kaip klausyti knygas, žurnalus, įgarsintus spektaklius savo įrenginyje.

Jei nesinaudojate išmaniuoju įrenginiu ar kompiuteriu, tuomet darbuotojai parsiųs ir įrašys Jums knygas ir nemokamai išduos aparatą, kurio pagalba labai paprastai ir lengvai galėsite klausyti (tarytum naudotumėtės radijo aparatu).

ghk

Kviečiame naudotis šia galimybe ir neprarasti skaitymo džiaugsmo! Knygų klausymas taip pat ne ką mažiau atpalaiduojantis, įtraukiantis ir dominantis.

Kaip susitikimo metu teigė viešnios, knygas įgarsina ne tik ELVIS sistemos darbuotojai, savanoriai, tačiau ir gerai iš televizijos laidų, radijo ir kt. žinomi žmonės, tokie kaip Marijonas Mikutavičius, Giedrius Savickas, Giedrius Arbačiauskas, Jokūbas Bareikis, Valda Bičkutė ir kiti.

Elektroninių garsinių knygų portale ELVIS nuolat publikuojamos įgarsintos pačios naujausios, šiuo metu populiariausios ir skaitomiausios knygos, tad pasirinkimas itin platus ir aktualus!

Kviečiame domėtis, dalintis šia žinia su artimaisiais, draugais, kaimynais ir visais, kam tai gali būti aktualu!

Visais klausimais kreipkitės į biblioteką, mielai pagelbėsime ir padėsime Jums pradėti skaityti garsines knygas. 🙂

Dalintis:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email