Virtuali paroda, skirta Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos 95-mečiui
Laikas įprasmina stabilumą ir pokytį, o metų gausa patvirtina išlaikytą reikalingumo egzaminą. Marijampolėje viešoji biblioteka, tiesa, tuo metu vadinta knygynu, 20 amžiaus pradžioje radosi iš poreikio. Viena iš pirmųjų Lietuvoje, tas faktas labai paprastai matosi iš kolegų minimų jubiliejų, dažniausiai 80, 85, 90, o 95-erius pasiekė viena kita. Tai visai nenuostabu, nes Marijampolėje – garsioji gimnazija, o jos mokytojai, auklėtiniai – Lietuvos valstybės, mokslo ir kultūros kūrėjai. Gatvės, namai, žmonės alsuoja kultūros vartojimo poreikiu, tai kaip gi be Bibliotekos, intelekto namų.
Metų gausa ir paskui sekanti kaita bei patirtis daug ką Bibliotekoje pakeitė, bet, ačiū Dievui, neiškraipė. Liko pagrindinė misija: saugoti informaciją, suteikti galimybę žmonėms ja pasinaudoti, lavinti bendruomenę ir atverti jos nariams žinių bei kūrybos pasaulį.
Kas pavyko per 95-erius metus, kaip ieškota, įgyvendinta, kokius grūdus nuo pelų atsijojo pakankamai sudėtingas ir dramatiškas laikas ir apžvelgiama pateikiamoje istorijoje.
Pateikimo forma virtuali, esame šiuolaikiški. Tačiau, manau, ne forma, virtuali, popierinė, ar dar nežinoma ateities, aktualu. Svarbu, kad žmonės ir toliau lieka žingeidūs, mėgsta istorijas apie save ir pasaulį, ir kol taip bus, Biblioteka liks patrauklia vieta darbui, saviraiškai, poilsiui.
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos direktorė
Daiva Kirtiklienė